Kokosový olej  - Za studena lisovaný panenský kokosový olej poskytuje vynikajúci zdroj energie. Má antioxidačné, protiplesňové, antibakteriálne a upokojujúce vlastnosti. Pôsobí ako účinný krém pre všetky typy pokožky bez vedľajších účinkov. Kokosový olej je teda vhodný ako prevencia vysušovania a odlupovania kože, pre spomalenie tvorby vrások, ako doplňujúca liečba kožných ochorení ako psoriáza, dermatitída, ekzémy a iné kožné infekcie. Kokosový olej je prospešný pre srdce. Obsahuje asi 50% kyseliny laurovej, ktorá pomáha pri prevencii rôznych ochorení srdca, vrátane vysokej hladiny cholesterolu a proti vysokému krvnému tlaku. Z kyseliny laurovej sa v tenkom čreve tvorí monolaurín, ktorý je látkou podporujúcou ľudskú imunitu.

 

Agávový sirup je jedným z najzdravších sladidiel na svete. Tento výťažok z kaktusu vďaka nízkemu glykemickému indexu a bohatej výživovej hodnote preferuje viacero priaznivcov zdravej výživy. Na rozdiel od ostatných sladidiel obsahuje prírodné enzýmy, vitamíny C,D,E, minerály vrátane vápnika, železa, zinku a horčíka, výživnú vlákninu a inulín. Práve inulín zlepšuje trávenie tým, že podporuje rast a tvorbu dobrých črevných baktérií. Tiež pozitívne vplýva na imunitu.

 

Chia semienka sú schopné absorbovať viac ako deväťnásobok svojho objemu vo vode ( vytvoria gél ). Tento gél spôsobuje pomalý prestup sacharidov do tela. Sacharidy sa pomalšie menia na jednoduchý cukor, ktorý využívame ako zdroj energie. Toto spomalenie v premene sacharidov na cukor, podporuje budovanie vytrvalosti. ( napríklad u športovcov). Ďalšou vlastnosťou semienok je ich vysoká antioxidačná aktivita.Chia semienka sú výborným zdrojom vitamínov B. Obsahujú 5 násobne viac vápnika v porovnaní s mliekom (600mg v 100g chia & 120mg v 100g mlieka) . Chia je mimoriadne bohatým zdrojom omega-3 mastných kyselín.  Neobsahuje cholesterol. Toto je hlavný rozdiel oproti rybacím produktom, ktoré sú bohatým zdrojom omega-3 mastných kyselín,  z ktorých všetky obsahujú isté množstvá cholesterolu. Chia môže byť skladovaná roky bez poškodenia chuti, vône alebo nutričnej hodnoty

Hlavné menu

     Úvod
     Zdravé recepty
     Články
     RAW kurzy
     Recepty v špeciáloch
     Kontakt

     Partneri

Kontakt

     Zdravie na tanieri s.r.o.
     Cyklistická 17
     040 01 Košice

 

     e-mail: info@zdravienatanieri.sk