28.12.2014 DSC02062.JPG

Jogurt s kávovým krémom, lesným ovocím a chrumkavou grilážou

Rozhodne na tento recept použite čo najkvalitnejší biely jogurt, ideálne gréckeho typu. Kávový krém v kombinácii s jogurtom Vás vynesie do pôžitkárskeho neba. Sladkokyslé ovocie a chrumkavé oriešky dotvoria absolútnu chuťovú harmóniu.

Počet porcií Predpríprava Príprava
2 15

Suroviny

2 biele jogurty, 1,5 dcl sójovej / alebo ovsennej, či ryžovej / smotany, 1ČL instantnej kávy, 1ČL kakaa, 1 šálka mrazené lesné plody, 2PL drvené kukuričné lupienky, 1PL mleté vlšské orechy, 1PL javorový sirup, 1PL kokosový olej

Postup prípravy

Najskôr si pripravíme krém. Vylejeme do malého hrnca smotanu, pridáme do nej kávu a kakao a privedieme do varu, trošku zredukujeme, nech zmes zhustne. Po miernom vychladnutí zmes môžeme precediť, aby bola úplne jemná a ochutíme ju javorovým sirupom, každý podľa svojej intenzity. Ďalej do malého hrnca necháme roztopiť lesné plody, keď trošku vychladnú, opäť primiešame javorový sirup podľa svojej chuti. No a na záver na malú panvičku nalejeme kokosový olej, vysypeme doň rozdrvené kukuričné lupienky a orechy, necháme to rozpáliť. Keď nám zmes začne hnednúť, odstavíme. Opäť počkáme, kým nám zmes vychladne a pridáme podľa chuti javorový sirup. Vezmeme si uzatvárateľné fľaštičky a vrstvíme - lesná zmes, jogurt, kávový krém, griláž.

 

Hlavné menu

     Úvod
     Zdravé recepty
     Články
     RAW kurzy
     Recepty v špeciáloch
     Kontakt

     Partneri

Kontakt

     Zdravie na tanieri s.r.o.
     Cyklistická 17
     040 01 Košice

 

     e-mail: info@zdravienatanieri.sk