RAW sladkosti

Vanilkové RAWhlíčky

20191114-122140-novy-web

Aj typické vianočné sladkosti si môžete pripraviť v RAW prevedení a dokonca nielen na Vianoce. Vynikajúce mandľové rožky s chuťou vanilky si zamilujete v ktorúkoľvek dobu roka. Veď hlavná voňavá ingrediencia rohlíčkov je vanilka a tá je dostupná kedykoľvek. 

Inak vedeli ste, že najdôležitejšie obsahovou látkou vanilky je aromatický fenolický aldehyd vanilín, ktorý je zodpovedný za príjemnú vôňu a sladkú chuť tohto korenia. Je známe, že vôňa vanilky priamo ovplyvňuje mozog a vyvoláva pokoj. Preto môže byť extrakt jedným z najlepších a najdostupnejších prostriedkov na prekonanie úzkosti a chronického stresu.

Toto aromatické korenie je prospešné pre váš nervový systém. Výskum, ktorý uskutočnila nemocnica v New Yorku, ukázal, že vystavenie vanilkovej aromaterapii sa ukázalo ako účinné pri zmierňovaní príznakov klaustrofóbie. 

Zdroj info: zdravopedia.sk

 

Vanilkové RAWhlíčky

Počet porcií: 7 kúskov Čas prípravy: 15 minút + 30 minút mrazenie Náročnosť: 2 (zo 4)

Ingrediencie

  • 50g mandľových lupienkov
  • 5ks sušených ďatlí
  • 1 vanilkový lusk
  • 1ČL vody
  • štipka soli
  • 1ČL kokosu na posypanie

Postup prípravy

  1. Všetky ingrediencie vložíme do mixéru so sekacími nožmi a umixujeme lepivú zmes. Do formy na rožteky natlačíme zmes a dáme do mrazničky. Po polhodinke sa nám rožky budú pekne vyberať z formy. Potom ich skladujeme v chladničke.

  2. Pred podávaním ich posypeme strúhaným kokosom.

Sledujte Zdravie na tanieri

PÁČIL SA VÁM RECEPT?